2018. november 12., 16:28Szent Márton ünnep

Szent Márton kiállítás és könyvbemuttó

2018. november 12-én Kolping Családunk  összejövetelét - Márton heti programokkal összekapcsolva a Szent Márton templomban - és Látogató központban tartottuk, ahol  Szent Márton élete és emlékhelyek bélyegeken és képeslevelezőlapokon címmel nyílt kiállítás. A látogató központ folyosója zsufolásig megtelt. Az érdeklődőket Schauermann János, a Szent Márton templom plébánosa köszöntötte, majd a kiállított bélyegekről  Steindl Rezső, a Képeslevelezőlapokról Kőszegfalviné Pajor  Klára adott rövid tájékoztatást. A kiállítást Németh Zsuzsanna a Martinus Vallási és Kulturális Egyesület új elnöke nyitotta meg. Közreműködött Ruben La Voz énekes-gitáros, aki Szent Mártonról írt versét adta elő.

A kiállítás szervezői  egy kis szent Márton kiflivel és borral kinálták meg a résztvevőket, majd átmentünk a templomba, hogy Sághy Marianne most megjelent Szent Márton Krisztus katonája c. könyv bemutatására került sor.  Szent Márton kórusegyesület  énekei színesíttték a programot.