2023. december 11., 15:49Adventi összejövetel a Szombathely-Oladi Kolping Családnál

A szokásos havi összejövetelünket most az advent jegyében rendeztük meg.
A toronyi plébánost, Haller László atyát, s diakónusát, Demeter István- Erdélyből
érkezett - atyát kértük fel, hogy vezesse a szívünket, gondolatainkat Jézus
születését várva.

Az adventi koszorút körülülve hallgattuk az elmélkedést. László atya sok-sok példával és

anekdotával fűszerezve mutatott rá a legfontosabbra: arra, hogy az  elcsendesülés, a lélek

felkészítése időt igényel. Amikor semmi más nem vonja el a figyelmünket Jézusról. A

kis Jézusról, aki a mi megváltásunkra jött világra. Az idő, amiből nagyon kevés

van. Egyre kevesebb. A mai modern technika mennyire megkönnyíti a mindennapi

életünk gondjait, lerövidíti a házimunkára fordított időt, s mégis, ennek ellenére

mindig rohanunk.

„Mondja meg nekem valaki, hova lett ez a megspórolt idő?”- tette fel a költői kérdést. Idegeskedünk, futunk az ajándékok miatt, a bevásárolandó és elkészítendő étel miatt, az ünnep igazi jelentése, a lényeg pedig elhalványul.

István atya Borbás Marcsi szavait idézte: „Ebben az időszakban mindannyiunknak

kellene, hogy legyen ideje elcsendesülni…. hosszú generációk óta ehhez szoktunk

hozzá … muszáj alkalmazkodni a felgyorsult világ elvárásaihoz, ám tudni kell, mikor

érkezik el az idő, hogy megálljunk, pihenjünk, s élvezzük ezt a varázslatos ünnepet…”

Az atyák egy számunkra még ismeretlen, új betlehemes éneket is hoztak nekünk, amit próbáltunk megtanulni.

Kolping Családunk az adventi időszakban segít is. Ahogy Kolping atya mondta: a tevékeny szeretet minden sebet meggyógyít, az üres szavak csak a fájdalmat növelik.

Az elmúlt évben a Mathias Corvinus Collegium felhívásához csatlakozva gyűjtöttünk adományokat rászoruló fiatalok számára.

Ezen az összejövetelen pedig a sokgyermekes családoknak készítettünk

ajándéktáskákat. Megmozdultak tagjaink, nagyon sok szép játék, csecsebecse,

összegyűlt, melyeknek gyermekek örülnek majd, de jutott mindegyik csomagba édesség,

díszgyertya , sokféle finomság és felnőtteknek való ajándék is. A csomagok

prézesünk, Gaál Sándor atya közvetítésével jutnak el majd a családokhoz.

Az összejövetelen - Kolping színeihez híven- a komolyságot vidámság kell, hogy

kövesse, így szeretetvendégséggel folytattuk a programot. A Kolping Család tagjai által hozott finomságok, sütemények, gyümölcsök, forralt bor és tea mellett jó hangulatban beszélgettünk késő estig.